Dlaczego szkolenia Copywriting są potrzebne Twojej firmie? - Arena Szkoleń
Blog

Centrum wiedzy Areny Szkoleń

Content Marketing + Copywriting = USP

Skończyła się epoka nachalnej reklamy. Idealnie dostosowana do grupy docelowej narracja biznesowa, SEO Copywriting, oryginalne i wartościowe teksty na stronę internetową, blogi, Social Media, artykuły i inne elementy marketingu treści odgrywają obecnie jedną z najważniejszych ról w kompleksowej strategii brandingu. W związku z tym umiejętność redakcji wartościowych tekstów pod kątem pozycjonowania i budowania storytellingu staje się niezbędną umiejętnością każdego pracownika działu marketingu. Dlaczego? Jest kilka ważnych powodów, które po prostu musisz znać.

Szkolenia Copywriting i Content Marketing potrzebne od zaraz

Dlaczego musisz wiedzieć, jak pisze się profesjonalne teksty?

Definitywnie skończyła się epoka pojedynczych strzałów w reklamie polegających na zagospodarowaniu budżetu na promocję i oczekiwania na efekty. Reklamy telewizyjne, radiowe oraz standardowe oferty to już stanowczo za mało. Ponadto era nachalna promocja w wersji „Kup już teraz, bo nasz produkt jest najlepszy” minęła bezpowrotnie. To jednak nie wszystko. Do lamusa odeszła także strategia tworzenia tekstów na stronę internatową na zasadzie „Napisz, opublikuj, zapomnij”.  Dlaczego się tak dzieje?

Standardowa reklama męczy

Na rynku istnieje coraz więcej firm, których oferta niewiele się od siebie różni, a człowiek jest coraz bardziej zmęczony przekazem reklamowym i natłokiem informacji, które nie są mu przydatne.

Pozycjonowanie stron internetowych

Płatne pozycjonowanie przestaje być skuteczne, a mechaniczny SEO Copywriting sfocusowany jedynie na pozycjonowanie, to w tej chwili raczej zagrożenie niż korzyść. Algorytmy są coraz bardziej inteligentne i selektywne, a nadlatujący Google Koliber sprawi, że tylko wartościowa treść zapewni skuteczne pozycjonowanie organiczne.

Klient chce być bohaterem

Klientów przestały interesować firmy, które mówią o sobie. Potencjalny nabywca coraz bardziej chce identyfikować się z firmą, nawiązywać z nią interakcję i być uczestnikiem lub nawet bohaterem narracji biznesowej.

Content Marketing rządzi

W tej sytuacji redakcja tekstów WWW, wpisów na FB, materiałów ofertowych i haseł nabiera całkiem nowego znaczenia. Liczy się już nie tylko umiejętność wykorzystywania jeżyka korzyści i technik NLP, stosowania AIDY w praktyce, czy umiejętności optymalizacji tekstu na poziomie tekstu i CMS. Nadrzędna staje się wartość i strategia narracji biznesowej wpisana w zasady Content Marketing oraz Storytelling.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj kolejne artykuły:

Wyszukiwarka

Lista artykułów

Warunki rezerwacji szkolenia

  1. Na podstawie przesłanych przez stronę internetową danych, Arena Szkoleń przygotowuje formularz zgłoszeniowy w formacie pdf. Warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest przesłanie podpisanego dokumentu w postaci SKANU na adres mailowy kontakt@arenaszkolen.pl lub pocztą na adres Arena Szkoleń, ul. Owidiusza 36/7, 60-461 Poznań.
  2. Aby potwierdzić uczestnictwo należy także dokonać wpłaty całości należności za szkolenie w wyznaczonym terminie na podstawie przesłanej przez Arenę Szkoleń faktury pro forma.
  3. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w szkoleniu, Arena Szkoleń nie zwraca wpłaty dokonanej na poczet szkolenia. Możliwe jest jednak zgłoszenie zastępstwa Uczestnika.
  4. W przypadku nie wzięcia udziału w szkoleniu wpłacona zaliczka może zostać wykorzystana na inne szkolenie w innym terminie nie dłużej jednak niż w ciągu 3 miesięcy od daty dokonania płatności pod warunkiem pisemnego poinformowania o tym fakcie Areny Szkoleń.
  5. W przypadku odwołania szkolenia z winy Areny Szkoleń, wpłata zostaje zwrócona w całości.
  6. Wysłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego w formie pdf jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków oraz upoważnieniem firmy Arena Szkoleń do wystawienia faktury VAT bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony zgłaszającego.
  7. Przesłanie formularza zgłoszenia mailem lub pocztą tradycyjną oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych i marketingowych przez Arena Szkoleń Filip Nocny z siedzibą w Poznaniu - kod pocztowy 60-461, ul. Owidiusza 36/7