Blog - Arena Szkoleń
Blog

Centrum wiedzy Areny Szkoleń

Kurs Copywritingu to nie możliwość, tylko konieczność, ponieważ pisanie tekstów marketingowych napędza Content Marketing, kreuje wizerunek marki oraz współdecyduje o sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, dlaczego szkolenie z Copywritingu to MUST HAVE na liście priorytetów każdego marketera (i nie tylko)!

19
lip

Każdego dnia w internecie rozgrywa się ta sama walka. Być może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Może tak być zwłaszcza jeśli cieszysz się znacznymi zyskami pracując relatywnie mniej w stosunku do Twojej konkurencji. 

A co jeśli tak nie jest? Wciąż zastanawiasz się dlaczego Twoje produkty nie uciekają z cyfrowych półek?
Ta gra jest prosta. A pytanie, które musisz sobie zadać – bardzo ważne.

 Video to obecnie najpopularniejsza forma przekazu marketingowego. W dobie kiedy jesteśmy wprost zalewani nowymi treściami nasz mózg przestaje reagować na tzw. szum informacyjny. Jako odbiorcy nie mamy już ochoty czytać artykułów ani wyników badań. Skłanianie się do formy video jest więc naturalnym etapem rozwoju marketingu. 

Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!

Content is a King, Distribution is a Queen – większość marketerów doskonale zna to stwierdzenie. Poświęcasz więc dużo czasu na tworzenie odpowiedniego Contentu, następnie dystrybuujesz go zgodnie z wcześniej przygotowanym planem i… czekasz. Co chwilę zastanawiasz się czy mógłbyś zrobić coś więcej – coś co pozwoli Ci realnie pozyskać nowe leady sprzedażowe.

Czy wiesz, że automatyzacja marketingu jest karocą, która zawiezie naszego króla i królową na wymarzony bal?

Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!

03
kwi


… i wyróżnić się na tle konkurencji.


Czy wiesz, że wraz z początkiem kwietnia największa platforma zakupowa w Polsce – Allegro wprowadzi zmiany w wyglądzie opisów produktów? W ostatnim tygodniu marca nasz Trener Copywritingu – Filip Nocny, spotkał się z Partnerami VIP grupy Allegro na szkoleniu z Copywritingu Sprzedażowego.


Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!


Rozwój internetu = nieograniczone możliwości


Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak paradoksalnie większy wybór produktów oraz usług sprawia, że nie wiesz co wybrać? Światowe koncerny w pogodni za innowacjami i kreowaniem nowych potrzeb wprost zalewają rynki produktami, które dla zwykłego konsumenta są tak do siebie podobne, że wręcz niemożliwe do odróżnienia.

Chcesz wiedzieć więcej? Wczytaj się w szczegóły!

Wiesz już, że dostarczanie swoim czytelnikom, użytkownikom oraz followersom odpowiedniego Contentu jest jedyną drogą, która pomoże Ci zrealizować cel. Twoim celem powinno być zbudowanie wizerunku firmy jako eksperta w danej dziedzinie, skłonienie Klientów do interakcji oraz przywiązanie do marki.
Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!


Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wybierasz produkt lub usługę firmy X, a nie Y? Co sprawia, że jesteś w stanie zapłacić więcej za produkt o identycznych cechach?
Dobre imię marki to jej najcenniejsze aktywa. Dobre opinie Klientów działają skuteczniej niż niejedna kampania reklamowa, a pozytywny wizerunek przekłada się również na wyniki finansowe. Oferując nawet droższe artykuły/usługi możesz wygrać z konkurencją, jeśli ta nie cieszy się dobrą opinią. Negatywny wizerunek firmy może zrujnować nawet najlepszy pomysł na biznes.


Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!

21
lut

Brand Hero

Wyróżnij się lub zgiń


Wyobraź sobie, że jesteś producentem spinaczy. Twój produkt jest oczywiście unikalny, wyjątkowy, etap projektu dopracowany jest w najmniejszych szczegółach, a zespół doświadczonych ekspertów codziennie dba o najwyższą jakość obsługi. Jednak kiedy Klient ma wybrać spinacze do swojego biura najpewniej będzie kierował się maksymalnie dwoma kryteriami – ceną oraz trwałością materiału z którego zostały one wykonane (o ile oczywiście zależy mu na aspekcie trwałości).
Tą sytuację można odnieść praktycznie do każdej branży i każdego produktu.
Stara, lecz wciąż aktualna zasada w marketingu „Wyróżnij się lub zgiń” nabiera zupełnie nowego znaczenia w kontekście Brand Hero.


Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!


Czym jest Content Marketing, czy klasyczna reklama wciąż jest efektywna oraz czego potrzebuje każda firma, aby uruchomić skuteczną kampanię Content Marketingową?
Na te wszystkie pytania, w trzeciej części naszego wywiadu, odpowie Filip Nocny – jeden z najbardziej cenionych Copywriterów oraz trener najpopularniejszego szkolenia w naszym portfolio „Copywriting & Content Marketing”.

Wyszukiwarka

Lista artykułów

Warunki rezerwacji szkolenia

  1. Na podstawie przesłanych przez stronę internetową danych, Arena Szkoleń przygotowuje formularz zgłoszeniowy w formacie pdf. Warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest przesłanie podpisanego dokumentu w postaci SKANU na adres mailowy kontakt@arenaszkolen.pl lub pocztą na adres Arena Szkoleń, ul. Owidiusza 36/7, 60-461 Poznań.
  2. Aby potwierdzić uczestnictwo należy także dokonać wpłaty całości należności za szkolenie w wyznaczonym terminie na podstawie przesłanej przez Arenę Szkoleń faktury pro forma.
  3. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w szkoleniu, Arena Szkoleń nie zwraca wpłaty dokonanej na poczet szkolenia. Możliwe jest jednak zgłoszenie zastępstwa Uczestnika.
  4. W przypadku nie wzięcia udziału w szkoleniu wpłacona zaliczka może zostać wykorzystana na inne szkolenie w innym terminie nie dłużej jednak niż w ciągu 3 miesięcy od daty dokonania płatności pod warunkiem pisemnego poinformowania o tym fakcie Areny Szkoleń.
  5. W przypadku odwołania szkolenia z winy Areny Szkoleń, wpłata zostaje zwrócona w całości.
  6. Wysłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego w formie pdf jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków oraz upoważnieniem firmy Arena Szkoleń do wystawienia faktury VAT bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony zgłaszającego.
  7. Przesłanie formularza zgłoszenia mailem lub pocztą tradycyjną oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych i marketingowych przez Arena Szkoleń Filip Nocny z siedzibą w Poznaniu - kod pocztowy 60-461, ul. Owidiusza 36/7