Faq - Arena Szkoleń
Faq

Szybkie odpowiedzi na Twoje pytania

Szkolenia biznesowe dla firm – FAQ

Szkolenia w pytaniach i odpowiedziach

Dowiedz się, "co i jak"!

Jeśli w Twojej głowie powstały dodatkowe pytania skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo - szybko udzielimy Ci wyczerpuących informacji!

 Sprawdź, o co najczęściej pytają nas Uczestnicy:

Jak najbardziej tak. Dzięki doskonałej współpracy z hotelami oraz znajomości rynku zawsze pomagamy rezerwować hotele lub apartamenty zlokalizowane możliwie blisko dworców oraz sal szkoleniowych. Wybieramy najlepsze warianty w ramach budżetu Uczestnika oraz negocjujemy atrakcyjne zniżki, od których nie pobieramy żadnej prowizji. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i poprosisz o pomoc w rezerwacji noclegu, a my zajmiemy się resztą.

Nasze szkolenia odbywają się w największych miastach Polski – przede wszystkim w Warszawie, Poznaniu. W przypadku szkoleń wewnętrznych dojeżdżamy pod wskazany adres lub organizujemy kurs w dowolnym miejscu w całym kraju.

Szkolenia zawsze odbywają się w komfortowych salach szkoleniowych wyposażonych w wygodne krzesła oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny. Zawsze dbamy o wygodną lokalizację w centrach miast, aby zapewnić wygodę wszystkim Uczestnikom.

Proponujemy szkolenia w wersji jedno- oraz dwu-dniowej.

 • Szkolenie jednodniowe obejmuje 8 godzin szkoleniowych (tj. 8 x 45 minut + przerwy).
 • Szkolenie dwudniowe obejmuje 16 godzin szkoleniowych (tj. 16 x 45 minut + przerwy).

Godzina szkoleniowa trwa 45 minut.

Staramy się organizować kursy w grupach max. 12-osobowych, aby zapewnić warsztatowy charakter każdego szkolenia. To bardzo ważne, ponieważ przy większej liczbie Uczestników szkolenie dość szybko przybiera formę wykładu.

 • Średnia frekwencja na naszych szkoleniach to 10 osób
 • Największe szkolenie zorganizowaliśmy dla grupy 49 osób
 • Minimalną grupą jest 3-5 Uczestników

Oczywiście tak. W przypadku szkoleń IT, kursów graficznych oraz projektowania stron internetowych zajęcia odbywają się w komfortowych salach szkoleniowych wyposażonych w nowoczesne komputery.

Cena szkolenia obejmuje:

 • 8 lub 16 godzin szkoleniowych
 • narzędziowe materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • energetyczne przerwy kawowe
 • apetyczne lunch/e
 • raport poszkoleniowy w przypadku szkoleń zamkniętych

Aby zarezerwować szkolenie:

 • button „Zamów szkolenie” znajduje się z prawej strony ekranu
 • wystarczy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy: dane osobowe w przypadku Uczestników Indywidualnych oraz dane osobowe i firmowe w przypadku Uczestników Biznesowych
 • w odpowiedzi przesyłamy fakturę pro-forma
 • po otrzymaniu płatności rezerwujemy miejsce szkoleniowe

Uczestnikom, którzy przesłali formularz zgłoszeniowy i dokonali płatności, przesyłamy najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia szczegółową agendę spotkania z:

 • nazwą szkolenia
 • potwierdzonym terminem
 • dokładnym adresem (wraz z mapką)
 • harmonogramem godzinowym zajęć
 • informacjami dot. posiłków

Catering uwzględnia:

 • energetyczne przerwy kawowe
 • zimne napoje
 • apetyczny lunch (każdego dnia)

Rejestrowanie szkolenia na video lub w formie dźwiękowej jest zabronione. Materiały szkoleniowe przekazujemy w postaci tradycyjnej oraz w wersji elektronicznej (pendrive).

Jak najbardziej tak. Nasze szkolenia mają warsztatową formę, na którą składają się konsultacje z trenerem. W trakcie i na zakończenie zajęć zawsze przeznaczamy czas na serię pytań i odpowiedzi. Ponadto trener w miarę możliwości udziela dodatkowych wskazówek podczas przerw oraz po zakończeniu szkolenia.

Oczywiście. Na końcu szkolenia wszyscy Uczestnicy otrzymują certyfikat z podpisem trenera oraz pieczęcią Areny Szkoleń. Dokument będzie potwierdzał Twój udział w szkoleniu i może stanowić istotny załącznik do CV.

Szkolenia otwarte to kursy, w których może wziąć udział każdy – pracownik firmy, osoby reprezentujące instytucje publiczne, fundacje, organizacje pozarządowe oraz oczywiście osoby fizyczne. Program szkolenia, case studies, ćwiczenia i przykłady są uniwersalne i dobrane w ten sposób, aby spełnić oczekiwania wszystkich Uczestników.

Szkolenie zamknięte to kurs dedykowany pracownikom konkretnej firmy. Program opracowany jest na podstawie precyzyjnych wytycznych i często poprzedzony ankietą, audytem lub consultingiem, który precyzyjnie weryfikuje realne potrzeby szkoleniowe Uczestników. Przykłady, Case Studies, symulacje i ćwiczenia idealnie dostosowane są do wymagań, oczekiwań i poziomu merytorycznego wszystkich pracowników danego działu.

Szkolenia zamknięte organizowane są najczęściej w siedzibie firmy, ale na życzenie Arena Szkoleń przejmuje wszystkie obowiązki związane z rezerwacją sali szkoleniowej, cateringiem i transportem.

Z uwagi na optymalne programy największym powodzeniem cieszą się kursy „Copywriting & Content Marketing”, „Inbound Marketing”, „Szkolenie SEO” „Marketing Internetowy w praktyce”, „Tworzenie stron internetowych – Joomla & Wordpress” oraz „Obsługa Klienta”.

Po każdym szkoleniu Uczestnicy wyrażają swoje opinie w szczegółowych ankietach. Oceniany jest, m.in. poziom merytoryczny szkolenia, wiedza trenera, przystępność prowadzenia zajęć, przydatność ćwiczeń, jakość materiałów szkoleniowych oraz komfort. W skali od 1 do 5 wszystkie nasze szkolenia uzyskały dotychczas ocenę 4,88 i robimy wszystko, aby jeszcze poprawić ten wynik. Przykładowe opinie Uczestników naszych szkoleń możesz przeczytać odwiedzając zakładkę „Referencje”.

Nasi trenerzy to prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach, którzy łączą pracę trenerską z aktywnością zawodową w swoich specjalnościach. Stawiamy wyłącznie na doświadczonych praktyków przekazujących wiedzę lekko, łatwo, przyjemnie i przede wszystkim bardzo skutecznie. Wszyscy nasi trenerzy posiadają na swoich zawodowych kontach bogate portolio oraz wiele zrealizowanych projektów szkoleniowych.

Warunki rezerwacji szkolenia

 1. Na podstawie przesłanych przez stronę internetową danych, Arena Szkoleń przygotowuje formularz zgłoszeniowy w formacie pdf. Warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest przesłanie podpisanego dokumentu w postaci SKANU na adres mailowy kontakt@arenaszkolen.pl lub pocztą na adres Arena Szkoleń, ul. Owidiusza 36/7, 60-461 Poznań.
 2. Aby potwierdzić uczestnictwo należy także dokonać wpłaty całości należności za szkolenie w wyznaczonym terminie na podstawie przesłanej przez Arenę Szkoleń faktury pro forma.
 3. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w szkoleniu, Arena Szkoleń nie zwraca wpłaty dokonanej na poczet szkolenia. Możliwe jest jednak zgłoszenie zastępstwa Uczestnika.
 4. W przypadku nie wzięcia udziału w szkoleniu wpłacona zaliczka może zostać wykorzystana na inne szkolenie w innym terminie nie dłużej jednak niż w ciągu 3 miesięcy od daty dokonania płatności pod warunkiem pisemnego poinformowania o tym fakcie Areny Szkoleń.
 5. W przypadku odwołania szkolenia z winy Areny Szkoleń, wpłata zostaje zwrócona w całości.
 6. Wysłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego w formie pdf jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków oraz upoważnieniem firmy Arena Szkoleń do wystawienia faktury VAT bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony zgłaszającego.
 7. Przesłanie formularza zgłoszenia mailem lub pocztą tradycyjną oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych i marketingowych przez Arena Szkoleń Filip Nocny z siedzibą w Poznaniu - kod pocztowy 60-461, ul. Owidiusza 36/7