Jak pisać oferty na Allegro? - Arena Szkoleń
Blog

Centrum wiedzy Areny Szkoleń

Kurs Copywritingu Sprzedażowego dla Partnerów Allegro


… i wyróżnić się na tle konkurencji.


Czy wiesz, że wraz z początkiem kwietnia największa platforma zakupowa w Polsce – Allegro wprowadzi zmiany w wyglądzie opisów produktów? W ostatnim tygodniu marca nasz Trener Copywritingu – Filip Nocny, spotkał się z Partnerami VIP grupy Allegro na szkoleniu z Copywritingu Sprzedażowego.


Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!

Skuteczny opis na Allegro

Zrób to sam


Zmiany w wyglądzie szablonu aukcyjnego Allegro są odpowiedzią na wciąż zmieniające się modele zachowań Kupujących. Połowa ruchu na witrynie Allegro pochodzi z urządzeń mobilnych (badania własne Allegro), a ponad 35% badanych wskazało, iż nie udało im się odnaleźć istotnych informacji związanych z warunkami sprzedaży, reklamacji, gwarancji, dostawy oraz płatności.
W związku z ciągłym wzrostem udziału urządzeń mobilnych w generowaniu ruchu na stronie Allegro postanowiono wprowadzić istotne zmiany w szablonie aukcyjnym dla wszystkich Sprzedających.


Idzie nowe


Dzięki zaawansowanym zmianom nowy edytor zastąpi aktualne opisy w html i pozwoli tworzyć czytelne i przyjazne dla Kupującego opisy produktów. Sekcja dotyczącą warunków sprzedaży, gwarancji, płatności, dostawy oraz zwrotów zostaje przeniesiona do modułów, które będą wyglądały tak samo na komputerze jak i smartfonie oraz tablecie.

kurs-copywritingu-sprzedazowego-z-filipem-nocnym

Jak pisać oferty do aukcji Allegro?

W wersji krok po kroku


W związku ze zmianami w wyglądzie szablonu oraz brakiem możliwości umieszczania dodatkowych znaczników, które do tej pory pomagały wyróżnić się na tle konkurencji, najistotniejszym punktem oferty będzie opis produktu.
Po wprowadzeniu nowego szablonu aukcyjnego wszyscy Sprzedający będą mieli do wyboru 5 układów* do budowania wyglądu swojej oferty:

 

 • Tekst na całą szerokość ekranu;
 • Zdjęcie na całą szerokość ekranu;
 • Opis produktu z lewej strony, a zdjęcie produktu - z prawej (na smartfonie zdjęcie będzie widoczne pod tekstem);
 • Opis produktu z prawej strony, a zdjęcie produktu – z lewej (na smartfonie zdjęcie będzie widoczne pod tekstem);
 • Dwie kolumny ze zdjęciem;

*Źródło: https://magazyn.allegro.pl/releases/biuro-prasowe


O tym jak wzmocnić USP (Unique Selling Point) swoich produktów, a tym samym zwiększyć wyniki sprzedaży, jak operować językiem korzyści oraz jak tworzyć opisy produktów wpisujących się w narrację Storytellingową uczestnicy warsztatów mogli porozmawiać z Filipem Nocnym. Podczas szkolenia teorię od razu przekładaliśmy na konkretne umiejętności, a część warsztatowa sprawiła, że Sprzedający wykorzystają nowe umiejętności w codziennej pracy z platformą Allegro.


Program najbliższego kursu Copywritingu Sprzedażowego z Filipem Nocnym znajdziesz tutaj


Z pewnością zainteresuje Cię także


Copywriting - wywiad z Trenerem Filipem Nocnym

Storytelling - napisz historię swojej firmy i przyciągnij uwagę odbiorców

Copywriting w marketingu firmy 

 

Wyszukiwarka

Lista artykułów

Warunki rezerwacji szkolenia

 1. Na podstawie przesłanych przez stronę internetową danych, Arena Szkoleń przygotowuje formularz zgłoszeniowy w formacie pdf. Warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest przesłanie podpisanego dokumentu w postaci SKANU na adres mailowy kontakt@arenaszkolen.pl lub pocztą na adres Arena Szkoleń, ul. Owidiusza 36/7, 60-461 Poznań.
 2. Aby potwierdzić uczestnictwo należy także dokonać wpłaty całości należności za szkolenie w wyznaczonym terminie na podstawie przesłanej przez Arenę Szkoleń faktury pro forma.
 3. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w szkoleniu, Arena Szkoleń nie zwraca wpłaty dokonanej na poczet szkolenia. Możliwe jest jednak zgłoszenie zastępstwa Uczestnika.
 4. W przypadku nie wzięcia udziału w szkoleniu wpłacona zaliczka może zostać wykorzystana na inne szkolenie w innym terminie nie dłużej jednak niż w ciągu 3 miesięcy od daty dokonania płatności pod warunkiem pisemnego poinformowania o tym fakcie Areny Szkoleń.
 5. W przypadku odwołania szkolenia z winy Areny Szkoleń, wpłata zostaje zwrócona w całości.
 6. Wysłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego w formie pdf jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków oraz upoważnieniem firmy Arena Szkoleń do wystawienia faktury VAT bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony zgłaszającego.
 7. Przesłanie formularza zgłoszenia mailem lub pocztą tradycyjną oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych i marketingowych przez Arena Szkoleń Filip Nocny z siedzibą w Poznaniu - kod pocztowy 60-461, ul. Owidiusza 36/7