RankBrain - co to jest? - Arena Szkoleń
Blog

Centrum wiedzy Areny Szkoleń


Czy wiesz, że każdego dnia wyszukiwarka Google otrzymuje aż trzy miliardy zapytań? Około 15% z nich, czyli 450 mln (dokładnie tak! AŻ 450 mln) to frazy, które pojawiają się po raz pierwszy. Aby wypełnić tą lukę Google opracował rewolucyjny algortym RankBrain, który działa w ramach silnika Hummingbird od 2013 roku.
Chcesz wiedzieć więcej?
Wczytaj się w szczegóły!

RankBrain – jak działa? 

Według najnowszego raportu Searchmetrics, który analizuje najważniejsze czynniki rankingowe wyszukiwarki Google, dzięki algorytmowi RankBrain na SEO mają wpływ aktualnie następujące czynniki:

Algorytm RankBrain – czynniki behawioralne 

Znaczenie treści oraz intencja użytkownika ukryta za danym zapytaniem są obecnie kluczowym elementem rankingowym.
Głównym zadaniem dla SEO i marketingu online jest stworzenie takiej treści, która będzie dopasowana do konkretnej intencji użytkownika. Ta metoda może jednak znacznie różnić sie w zależności od zapytania. Po raz pierwszy trafność zawartości traktowana jest jako czynnik rankingowy. Dzięki temu możliwe jest przedstawienie zaleceń treści opartych na danych oraz działania optymalizujące wyniki wyszukiwania.


Algorytm RankBrain – współczynnik CTR 


Współczynnik CTR określa klikalność w stosunku do ilości wyświetleń strony w wynikach wyszukiwania. To kolejny bardzo istotny czynnik rankingowy RankBrain’a. Im wyższy będzie stosunek kliknięć do wyświetleń, tym strona oceniana będzie jako bardziej trafna w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie – powędruje wyżej w rankingu Google.

Algorytm RankBrain1

 

Algortym RankBrain – budowa adresu URL 


Obecnie adresy URL zawierające jak największą ilość contentu będą umieszczane na pozycjach od 3 do 6 w wynikach wyszukiwania. To kolejny argument dla wciąż nieprzekonanych do prowadzenia bloga firmowego bądź sekcji „aktualności”. Warto również pamiętać o odpowiedniej konstrukcji aliasów dla całego menu. Zamiast http://www. Olek-bud.pl/oferta powinno się znaleźć http://www.olek-bud/usługiremontowe/malowanieścian

Algorytm RankBrain – czynniki techniczne 

Strona internetowa musi być przyjazna zarówno dla użytkownika jak i dla algorytmu Google. Właśnie dlatego RankBrain bardziej premiuje strony, które:

 • Mają krótki czas ładowania się
 • Mają odpowiednie rozmiary plików
 • Posiadają szyfrowanie HTTPS
 • Wykazują wewnętrzne linkowanie
 • Struktura strony jest przyjazna zarówno dla odbioru stacjonarnego jak i mobilnego

Algorytm RankBrain – analiza w czasie rzeczywistym

Algorytmy Google na bieżąco analizują zachowania internautów – są w stanie ocenić w czasie rzeczywistym stopień zadowolenia użytkownika z wybranej treści oraz określić jej przydatność dla dalszego etapu wyszukiwania.

RankBrain to właściwie sztuczna inteligencja na usługach wyszukiwarki Google.

 


Wyniki całego badania znajdziesz tutaj 

Z pewnością zainteresuje Cię także:

Jak pisać teksty na stronę internetową 

Najczęścej popełniane błędy w pozycjonowaniu stron

Google Hummingbirg - zmiana alorytmu Google

 

Wyszukiwarka

Lista artykułów

Warunki rezerwacji szkolenia

 1. Na podstawie przesłanych przez stronę internetową danych, Arena Szkoleń przygotowuje formularz zgłoszeniowy w formacie pdf. Warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest przesłanie podpisanego dokumentu w postaci SKANU na adres mailowy kontakt@arenaszkolen.pl lub pocztą na adres Arena Szkoleń, ul. Owidiusza 36/7, 60-461 Poznań.
 2. Aby potwierdzić uczestnictwo należy także dokonać wpłaty całości należności za szkolenie w wyznaczonym terminie na podstawie przesłanej przez Arenę Szkoleń faktury pro forma.
 3. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w szkoleniu, Arena Szkoleń nie zwraca wpłaty dokonanej na poczet szkolenia. Możliwe jest jednak zgłoszenie zastępstwa Uczestnika.
 4. W przypadku nie wzięcia udziału w szkoleniu wpłacona zaliczka może zostać wykorzystana na inne szkolenie w innym terminie nie dłużej jednak niż w ciągu 3 miesięcy od daty dokonania płatności pod warunkiem pisemnego poinformowania o tym fakcie Areny Szkoleń.
 5. W przypadku odwołania szkolenia z winy Areny Szkoleń, wpłata zostaje zwrócona w całości.
 6. Wysłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego w formie pdf jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków oraz upoważnieniem firmy Arena Szkoleń do wystawienia faktury VAT bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony zgłaszającego.
 7. Przesłanie formularza zgłoszenia mailem lub pocztą tradycyjną oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych i marketingowych przez Arena Szkoleń Filip Nocny z siedzibą w Poznaniu - kod pocztowy 60-461, ul. Owidiusza 36/7